Jej modlitba

by Andrea

Pane moj, ani neviem, kde začať… 

V mojom tlčúcom srdci premýšľam, ktorú vec vyzdvihnúť ako prvú, aby som ťa neurazila. Mám sa najprv poďakovať za Tvoje rozhodnutie urobiť zo mňa matku Mesiáša? Ach Pane, koľko žien túžilo prežiť tento okamih. A ty si si počkal na mňa? Ďakujem za toľkú milosť!

Alebo sa poďakovať za to, že modlitby Tvojho národa sú vypočuté a ja sama som v centre diania, v plnosti časov akoby povedal prorok? 

Ach Pane alebo Ťa vyvyšovať za Tvoju pravdovravnosť? Viem, znie to zvláštne, ale Ty si Jediný, ktorého slovo má stálu váhu a na koho sa môžem opakovane spoľahnúť. Ja viem, že mám dobrý príklad vo svojej rodine, v snúbencovi, ale poznám aj chvíle, kedy všetci zlyháme. Ty si verný a ja Ti ďakujem.

Ďakujem aj za zázračné zásahy do našich životov. Otváraš život tam, kde to už nikto nečaká, zasahuješ tak, že sa to vymyká naším predstavám. Kedysi to bola neplodná Anna, ktorá porodila veľkého proroka Samuela, teraz neplodná Alžbeta, moja príbuzná … a zabudla som sa Sáru. 

A teraz ja sama. Skláňam sa pred Tebou, pred Tvojím veľkým Duchom a ďakujem. 

Sama netuším, čo prinesú ďalšie dni. Neviem ako zvládnem to, čo máš v pláne s mojím synom. Ja viem, je to Tvoj Syn, ale vo mne ožívajú materinské city. 

Tuším, že raz príde najťažšia skúška môjho života: odovzdať Ti to, čo už teraz milujem. Dieťa, ktoré sa nakoniec stane mojím Pánom. 

Priznávam pred Tebou, že sa bojím všetkých skúšok, ktoré sú nachystané. Ja viem, že v ťažkostiach sa upevní moja viera. Predsa … prosím ťa, daj mi silu zvládnuť všetko, čo je predo mnou. 

Zvelebujem Tvoju veľkosť a želám si, aby som Ťa dokázala vnímať na každom svojom kroku. 

You may also like

Leave a Comment